Vítejte v Blansku!

moderním městě v srdci krásné přírody, které bývá často nazýváno bránou do Moravského krasu, a to zejména díky své výjimečné poloze v blízkosti unikátních krasových jevů – propasti Macochy, Punkevních jeskyní s romantickou plavbou po podzemní říčce Punkvě. Je obklopeno malebnou přírodou, která je protkána sítí turistických i cykloturistických tras.

Jen málo turistických lokalit v České republice nabízí tak unikátní spojení historických, kulturních a technických památek s množstvím přírodních zajímavostí jako právě oblast Blanenska a Moravského krasu.

Blansko leží v severní části jižní Moravy v průměrné nadmořské výšce 275 m na rozhraní.

Drahanské a Českomoravské vrchoviny. V současné době má cca 21 tisíc obyvatel. Je známé jako město železářství a umělecké litiny, jako centrum kultury, sportu a historie. Město je spíše průmyslového rázu, jehož profilaci je možno charakterizovat výrobou vodních turbín, šedé litiny, elektrických měřicích přístrojů a zařízení pro polygrafický průmysl. V posledních letech prochází městské památky postupnou rekonstrukcí. Nové fasády i nádvoří získal blanenský zámek, dřevěný kostelík se pyšní zbrusu novým doškovým opláštěním a ve věži kostela sv. Martina byla vybudována vyhlídka na město.

Blansko samotné je ale především moderním městem nejen se zajímavou historií, ale také s bohatým

kulturním životem, dokonalým sportovním zázemím pro všechny druhy rekreačních sportů a hlavně rozvinutou turistickou infrastrukturou, která z něho dělá ideální místo pro rodinné výlety či strávení dovolené.

Přijměte tedy pozvání do našeho města!